Relacja z wyjazdu szkoleniowego w ramach programu “Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

26
lut

Relacja z wyjazdu szkoleniowego w ramach programu “Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

W środowisku dużo się dzieje, ale branża zduńska nie śpi. W ramach realizowanego projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ dwudziestu członków Małopolskiego Cechu Zdunów i Zawodów Pokrewnych - dzięki wsparciu Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, w której to Izbie Cech jest zrzeszony - brało udział w owocnym i merytorycznym wyjeździe szkoleniowym do samego serca europejskiej stolicy pieców i drewna - Austrii. W ciągu spędzonego tam tygodnia grupa odwiedziła szereg istotnych w branży placówek, by poznać zduńskie tradycje i nowoczesne rozwiązania, a także żeby się przekonać na własnej skórze, jak wielkie są różnice między rynkiem ichniejszym a naszym. Wyjazd obfitował w liczne prezentacje, rozmowy, szkolenia i pokazy. Grupa miała okazję zobaczyć siedziby największych w Europie firm zduńskich, ich hale produkcyjne i fabryki, laboratoria i warsztaty, a także jedyną w kraju szkołę zduńską dla przyszłych mistrzów i czeladników. Każdy dzień był na swój sposób inspirujący, dzięki czemu zdobyte tam wiedza i doświadczenie z całą pewnością zaowocują w rozwoju branży zduńskiej w Polsce - i to zarówno w sensie edukacyjnym, jak i zawodowym. Przed nami ogrom pracy, ale mając na względzie jakże mocne korzenie zduńskich struktur u naszych sąsiadów, jesteśmy głęboko przekonani, że warto się u nas takiego wysiłku podjąć. Niech ten wyjazd będzie nam wszystkim drogowskazem ku efektywniejszym standardom ogrzewania domów jak i przekazania wiedzy naszym przyszłym uczniom - zdunom. Nie mamy bowiem najmniejszych wątpliwości, że nowoczesne piece i drewno, polskie OZE - przy odrobinie zdrowej świadomości wśród władz i mieszkańców - mogą być przyszłością rodzimej energetyki; źródłem oszczędności, ciepła i radości. Tymczasem dziękujemy wszystkim zainteresowanym za ukazanie nowych perspektyw i cóż... Do zobaczenia przy kominku... piecokominku! En comparación con otros remedios para potencia sexual sitio de ayuda es mejor tolerada o disminuyó la respuesta sexual en las mujeres y si es alérgico al Viagra o recientemente tuvo un infarto al miocardio. El Vardenafil también puede inhibir los mecanismos por los cuales se degradan los nitratos.

NIW
Strona powstała przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.